ORAI

Maljorkos klimatą įtakoja “šalto” Atlanto vandenyno srovės bei “karštas” Afrikos klimatas. Todėl saloje net ir pačiame vidurvasaryje nebūna nepakeliamai karšta. Vidutinė oro temperatūra vasarą čia +240 C, žiemą +100C. Viduržemio jūros klimatas: karštos ir sausos vasaros, bei švelni žiema. Oro drėgnumas visais metų laikais svyruoja ties 70 procentų.

Kadangi sala yra kalnuota, tai suteikia sąlygas įvairiems orams. Klimatas priklauso nuo pasirinkto regiono. Čia vyrauja vėjai iš šiaurės vakarų, todėl Maljorkos pietryčių regionas paprastai yra šiltesnis ir sausesnis. Šiaurės Vakarų regionuose ir kalnuose dažniau galima sulaukti lietaus, nors jo kiekis niekuomet nėra pernelyg didelis. Na o pakrančių regionuose saulėtų dienų būna apie 300 per metus. Aukštumose visuomet tvyro žemesnė temperatūra.

[Orų žemėlapis]
 

Vasara Maljorkos saloje trunka nuo liepos iki rugsėjo mėnesio. Šiuo metų laiku yra karšta ir negausiai iškrenta lietaus lašai. Vasaros sezono pradžioje vidutinė oro temperatūra Maljorkos saloje yra apie 27°C. Po kurio laiko ji pakyla iki 30°C. Aukštos temperatūros pikas pasiekiamas liepą ir rugpjūtį. Rugsėjį temperatūra vėl leidžiasi link 27°C.

Orai rudenį taip pat šilti. Ruduo šiek tiek trumpesnis nei Lietuvoje. Jis prasideda spalį ir baigiasi lapkritį, tačiau šiuo metų laiku vis dar šilta ir saulėta. Tai puikus laikas poilsiautojams, norintiems išvengti didelio turistų srauto. Spalio mėnuo tinkamas paplūdimio malonumams. Vidutiniška oro temperatūra apie 23°C, tačiau naktimis vėsta iki 12°C. Lapkričio mėnesį orai Maljorkoje kinta, vidutinė oro temperatūra dieną siekia apie 18°C, todėl saulės vonių procedūros gali pasirodyti vėsokos. Naktimis vidutinė oro temperatūra 8°C. Tačiau jūra vis dar išlieka šilta, todėl iki rudens pabaigos dar galima pasimėgauti bangomis. Svarbu pažymėti tai, jog spalis – “šlapiausias” mėnuo saloje per ištisus metus.

[Orų diagrama]

Žiema Maljorkoje trunka nuo gruodžio iki vasario mėnesio. Ji yra nepaprastai lengva ir labai šviesi. Vidutinė oro temperatūra sausį yra apie 14 ° C dieną. Gruodžio ir vasario mėnesiais vidutinė temperatūra pakyla iki 15 ° C. Nakties metu orai šąla iki + 4 ° C temperatūros. Tačiau ji gali kristi ir žemiau nulio. Kalnai žiemą snieguoti, tačiau sniegas retai paplinta žemumose. Žiemą atostogauti rekomenduojama mėgstantiems ilgus pasivaikščiojimus.

Pavasaris Maljorkoje prasideda kovo mėnesį ir tęsiasi iki gegužės. Šiuo metų laiku yra šilta ir iškrenta mažai kritulių. Vidutinė oro temperatūra pakyla iki16°C kovą ir iki 18°C balandžio mėnesį. Gegužę temperatūra sušyla jau iki 22°C. Balandžio mėnesio viduryje 20°C temperatūra yra gana dažna, tačiau ji kartais gali būti nenuspėjama. Nakties metu orai Maljorkos saloje išlieka vėsūs visą pavasarį, todėl rekomenduojama nepamiršti šiltesnių drabužių.

Weather layer